خوش آمدید

نتانیاهو و ترامپ در حال برنامه ریزی برای راه اندازی یک جنگ جدید هستند

موضوعات : سیاسی

تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان که هر ساله در روز عاشوراء سخنرانی می‌کند، امروز نیز از طریق ویدئو کنفرانس برای عزاداران حسینی سخنرانی کرد.

سید حسن نصراالله گفت: ما خواهان ادامه نبرد در هر جایی برای از بین بردن داعش هستیم.

وی افزود: امت اسلامی باید موضع خود را در قبال تفکر تکفیری وهابی یکسره کند.‎ ما باید حق را بگوییم, هرچه هزینه داشته باشد و حتی اگر عده زیادی را ناراحت کند.


دبیرکل حزب الله تصریح کرد: یهودیانی که صهیونیست ها آنها را به فلسطین اشغالی آوردند، باید درک کنند که آنها هیزم سیاست های آمریکا در منطقه هستند.

وی افزود: نتانیاهو و کابینه او ارزیابی درستی از تبعات جنگ – اگر آن را شعله ور کنند- ندارند.

وی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی در تهدید لبنان تردید به خرج نمی دهد. این رژیم به تجاوزگری خود در سوریه به بهانه جلوگیری از رسیدن توانمندیهای نظامی جدید به مقاومت ادامه می دهد. رژیم صهیونیستی به نقض حاکمیت لبنان نیز ادامه می دهد و برای سوق دادن منطقه به جنگ تحت هر بهانه ای تلاش می کند.

نصرالله خطاب به آنها گفت: من به اسرائیلی ها می گویم که ما به عنوان مقاومت از آغاز گفتیم که نبرد ما با متجاوزان صهیونیست اشغالگر است و نه با یهودیان به عنوان پیروان یک دین آسمانی.

دبیرکل حزب الله گفت: جنبش صهیونیسم از یهودیان برای ایجاد طرح خود در فلسطین بهره برداری کرد. آنها هیزیم برای جنگ آمریکا علیه ملت های عربی در این منطقه هستند. کابینه نتانیاهو شما را به ویرانی سوق می دهد زیرا او تنها بدنبال جنگ و ویرانی است. تلاش می کند که منطقه را به سمت جنگ جدیدی سوق بدهد. این جنگ به زیان شما خواهد بود و شما هزینه گزافی خواهد پرداخت. نتانیاهو با جنگ لفظی و پیش دستانه منطقه را به سمت جنگ علیه لبنان و سوریه سوق می دهد. اما نتانیاهو و کابینه او ارزیابی درستی از نتایج چنین جنگی ندارند و تصویر درستی ندارد که اگر حماقت به راه انداختن جنگ را مرتکب شوند، چه چیزی در انتظار آنها خواهد بود.

وی افزود: امروز از همه یهودیان غیرصهیونیست می خواهم که حساب خود را از صهیونیست ها جدا کنند که خود را به هلاک حتمی سوق می دهند. از آنها می خواهم که اراضی فلسطین را ترک کرده و به کشورهایی که از آنجا آمدند، بازگردند. کابینه دشمن صهیونیست باید بداند که زمان تغییر کرده است و به اسرائیلی ها می گویم که شما می دانید که آنچه سران شما درباره یکسره کردن نبرد آینده می گوید، توهم و دروغ است، لذا به سران احمق خود اجازه ندهید که شما را به سوی ماجراجویی سوق دهند که شاید پایانی بر همه چیز باشد.

سید حسن نصرالله گفت: اگر ترامپ و نتانیاهو منطقه را به جنگ جدیدی سوق دهند، این امر به زیان یهودیان خواهد بود.

نصرالله تاکید کرد: اگر نتانیاهو جنگی راه بیاندازد، جای امنی در فلسطین اشغالی نخواهد بود.

دبیر کل حزب الله افزود: کابینه نتانیاهو نمی داند که جنگی که شعله ور خواهند کرد، چطور پایان خواهد یافت.‎

نصرالله افزود: اگر نتانیاهو جنگی راه بیاندازد، امکان ترک فلسطین اشغالی را نخواهد داشت.‎

وی  گفت: بسیاری از چیزهایی که به یهودیان درباره قدرت کابینه در مدیرت جنگ گفته می شود، صرفا توهم است.

دبیر کل حزب الله گفت: طرح آمریکا در منطقه، تقسیم (تجزیه) این منطق است.

وی تاکید کرد: داعش بدترین پدیده ای است که در منطقه ما بروز کرد. شما به حجم ویرانی هایی که داعش به کشورها و  ملت های منطقه وارد کرد، نگاه کنید. به حجم خدشه ای که به چهره اسلام وارد کرد، بنگرید. به میزان خدماتی که داعش به اسرائیل کرد، نگاهی بیاندازید. با توجه به این امر، ما امروز خواهان تداوم نبرد در هر جایی برای از بین بردن داعش هستیم.

وی خطاب به عراقی ها درباره برگزاری همه پرسی جدایی طلبانه در اقلیم کردستان عراق گفت: عراقی ها باید به خود و دوستان خودشان که مخالف تقسیم هستند، تکیه کنند.

دبیرکل حزب الله گفت: دولت آمریکا مسئول مصیبت های منطقه است و دولت کنونی این کشور جهان را به سمت جنگها سوق می دهد.

نصرالله تاکید کرد: اگر عراقی ها و سوری ها و ایرانی ها منتظر ائتلاف بین المللی [به رهبری آمریکا] که هیچ کاری نکرده است، می ماندند، داعش همچنان حضور داشت.

وی افزود: بار دیگر تجاوزگری عربستان به یمن و ملت این کشور و جنایت های روزانه متجاوزان سعودی علیه یمنی ها را محکوم می کنیم. 

وی تصریح کرد: ما بار دیگر درخواست می کنیم که جنگ ظالمانه علیه یمن متوقف شود؛ جنگی که حکام سعودی نتوانسته اند در آن به اهداف خود برسند.

نصرالله گفت: یمنی ها می دانند که پیروزی، نتیجه نهایی نبرد است و هزینه نبرد کمتر از تسلیم شدن است.

وی افزود: درحالی که دولت بحرین درها را به روی ملت خود می بندد، درها را به روی عادی سازی با دشمن صهیونیست باز می کند.

دبیرکل حزب الله گفت: جهان عربی و اسلامی باید مسئولیت های خود را در قبال ملت مظلوم بحرین برعهده بگیرد.

وی تاکید کرد: داعش یکی از جلوه های حرکت خزنده تفکر تکفیری است و ممکن است که مشابه آن در هر زمان و مکانی ایجاد شود. باید موضعی قاطع گرفته شود تا این فاجعه تکرار نشود.

مقام ارشد حزب الله افزود: ما با مظلومان میانمار علیه جنایات رژیم فاشیستی همبستگی می کنیم.

سید حسن نصرالله گفت: امت اسلامی باید به مسئولیت خود عمل کند؛ قبل از اینکه رژیم فاشیستی میانمار کسانی را که باقی مانده اند، به قتل برساند. وی تاکید کرد: کشورهای اسلامی باید به رژیم میانمار فشار بیاورند.

وی تاکید کرد: موضع ما همان موضع ابا عبدالله الحسین علیه السلام در کربلا است و تاکید می کنیم که "هیهات منا الذله". این مواضع و سیاست ها و اصول ثابت ما است.
دبیر کل حزب الله لبنان در پایان گفت: اگر ما را هزار بار به قتل برسانید و بسوزانید از نهضت و راه امام حسین (ع) دست برنخواهیم داشت.


  • نویسنده : guilannet
  • تاریخ : يكشنبه 9 مهر ماه 1396
  • 2972 بازدید
  • 0 نظر