نصرالله: کسانی که بر تغییر اوضاع سوریه حساب باز کرده اند متوهم هستند

guila_gofteman
Site Admin
پست: 62
تاریخ عضویت: پنج شنبه 30 شهریور 1396, 7:00 pm

نصرالله: کسانی که بر تغییر اوضاع سوریه حساب باز کرده اند متوهم هستند

پست توسط guila_gofteman » یک شنبه 26 فروردین 1397, 6:11 pm

«سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان گفت: هیچ گزینه دیگری تا به امروز برای حمایت لبنان در مقابل دشمن اسرائیلی جز معادله طلایی «ارتش، ملت، مقاومت» وجود نداشته است و این پاسخی راهبردی است که ملت و دولت ما علیه دشمن در اختیار دارد.
نصرالله این سخنان را امروز (یکشنبه) در تجمع انتخاباتی حزب الله در شهرک مشغره در استان البقاع مطرح کرد.
به گزارش خبرگزاری میزان، دبیرکل حزب الله بخش نخست سخنانش را به تحولات انتخاباتی لبنان و وضعیت حوزه انتخابی «البقاع غربی و راشیا» اختصاص داد.
انتخابات پارلمانی لبنان قرار است ششم ماه مه (شانزدهم اردیبهشت) برگزار شود.
583 نامزد در قالب 77 لیست در 15 حوزه انتخاباتی برای تصاحب 128 کرسی پارلمان لبنان با هم رقابت می کنند.
حزب الله 13 کاندیدا را معرفی کرده است که با کاندیداهای جنبش امل و احزاب و شخصیت های نزدیک به این دو حزب در قالب لیست های مشترک در حوزه های مختلف ائتلاف کرده اند.
شعار انتخاباتی حزب الله «دفاع می کنیم و می سازیم» (نحمی و نبنی) است.
دبیرکل حزب الله با اعلام حمایت حزب الله از لیست انتخاباتی «فردای بهتر» (الغد الافضل) در حوزه انتخابی البقاع غربی و راشیا گفت: شاید این برای اولین بار است که حزبی در لبنان مراسمی را برای حمایت از لیستی برگزار می کند که خودش در آن به ظاهر نامزدی ندارد.
وی افزود: رسیدن اعضای این لیست به پارلمان، قدرتی برای همه آنهایی است که به مقاومت اعتقاد دارند و از آن حمایت می کنند و به آن پایبند هستند و به معادله طلایی لبنان یعنی «ارتش، ملت و مقاومت» باور دارند.
نصرالله خاطرنشان کرد: در این حوزه به ظاهر نامزد حزب الله نیست اما برادر «محمد نصرالله» نامزد جنبش امل، نامزد حزب الله نیز هست؛ همانطور که در حوزه های «زحله» و «جبیل»، نامزدهای حزب الله، نامزدهای امل نیز به شمار می آیند.
دبیرکل حزب الله ضمن تشکر از همه فعالان و اعضای این حزب در حوزه البقاع غربی و راشیا، گفت: آنچه ستاد انتخاباتی حزب الله و هوادران آن در بقاع غربی انتظار دارند، حضور گسترده در روز ششم ماه مه برای رای دادن به این لیست انتخاباتی است.
وی تاکید کرد که اهالی البقاع غربی، شهدای زیادی از زن و مرد و از فرماندهان بزرگ که در خطوط جلوی جبهه حضور داشتند تقدیم کرده اند.
نصرالله حضور قدرتمند در دولت و نهادهای حکومتی لبنان را ضمانتی حقیقی برای مقاومت و معادله طلایی لبنان دانست.
دبیرکل حزب الله خواستار توجه نمایندگان منتخب حوزه البقاع به حفظ ثروت های آبی موجود در منطقه از جمله رود لیطانی و دریاچه قرعون در مقابل خطرها و تهدیدات زیست محیطی شد.
وی حفاظت از منابع آبی را برای باقی ماندن ساکنان در این منطقه مهم دانست و گفت این مساله همواره مورد تهدید دشمن صهیونیستی است.
نصرالله گفت: دشمن صهیونیستی، هرگاه به حمله فکر کند، از حاصبیا و راشیا (در البقاع غربی) وارد می شود و هدف این کار دور زدن دمشق یا بیروت است و این ویژگی جغرافیایی این منطقه است.
به گزارش ایرنا،دبیرکل حزب الله گفت: هیچ گزینه دیگری تا به امروز برای حمایت لبنان جز معادله طلایی «ارتش، ملت، مقاومت» در مقابل دشمن اسرائیلی وجود ندارد و این پاسخی راهبردی است که ملت و دولت ما علیه دشمن در اختیار دارد.
نصرالله تصریح کرد: به فضل مقاومت و همه تجربیاتی که حاصل شده است، دشمن بزدل تر از آنی است که بخواهد با تانک های خود، از بقاع غربی و راشیا و جنوب وارد شود.
وی از اینکه برخی گروه ها در منطقه البقاع علیه مقاومت دست به تحریک می زنند انتقاد کرد.
نصرالله انسجام میان ارتش و مقاومت و ملت لبنان را بزرگترین پاسخ به هر تهدیدی علیه این کشور دانست و گفت: آیا به صلاح اهالی البقاع غربی است که این تحرکات علیه مقاومت ادامه یابد، مقاومتی که ضمانت عزت و کرامت آنهاست؟
وی افزود: مصلحت ساکنان البقاع غربی و راشیا، همزیستی مشترک و ارتباط با یکدیگر، عدم تبدیل شدن اختلافات سیاسی، طائفه ای و مذهبی به یک درگیری و نزاع است. آنهایی که ضعف دارند، همیشه به این سو حرکت می کنند.
نصرالله همچنین درباره ارتباط سوریه و انتخابات لبنان گفت: سوریه هیچ اسم و لیستی در این انتخابات تعیین نکرده است، اما کسانی هستند که همپیمان سوریه هستند.